Rozprávka o Fopááá

Autor: Martina Blažeková | 2.2.2011 o 22:48 | Karma článku: 2,98 | Prečítané:  393x

     Kde bolo, tam bolo, za dvanástimi kopcami a štrnástimi riekami, tam, kde muchy končia svoju púť a otáčajú sa, je jedno krásne mestečko so štyrmi komínmi a príjemným ovzduším. Práve na tomto malebnom mieste vyrástol jeden pekný ústav, v ktorom hlavné slovo nemá kráľ a kráľovná, ale šéfka oddelenia pre styk s poddanými.     

   Táto šéfka, na dnes ju volajme „Fopááá“, ako šéfka vyššie spomínaného oddelenia, priamo spolupracuje s poddanými. Jej revírom sú všetky zákony a paragrafy. Jej tempo je šialené a jej protivníci sú zmätkujúci poddaní.    

  Na začiatku každej mravoučnej sezóny sa s ňou poddaní musia chtiac–nechtiac stretnúť a skontrolovať mravoučné knižočky. „Fopááá“ v tomto období chodí zvyčajne s výrazom besného psa a krvilačnej šelmy, pričom  reve ako lev na každého „pomäteného“ poddaného, ktorý zmätkujúco a so strachom v gatiach prosí „Fopááá“ o radu.

     Hmlisto si spomínam na „Fopííín“ dračí úsmev, keď s radosťou v srdci a pokojom na duši navrieskala na nevinného poddaného a s hurónskym pokrikom ho ťahajúc za uši po podlahe vytiahla z kancelárie na chodbu.

     Najhoršie na tom všetkom je, že oddelenie, ktoré má pod pazúrom, teda oddelenie pre styk s poddanými, je po jedálni najnavštevovanejšie oddelenie v ústave. Niet poddaného, ktorý by nemusel prejsť jej dračím dychom. Jej povesť prekonáva i dejinnými udalosťami obsiatu  tetu z držhubného oddelenia, ktorej výsadou sú pravidelné letecké dni nie len u nás v ústave, ale i v ústave v Paštikárni.

     Jedno je však isté. „Fopááá“ sa stáva, respektíve už sa stala žijúcou legendou. Osobou opantanou mýtami a tragikomickými historkami. Osobou, ktorej tieň straší i Chucka Norrisa. A nakoniec osobou, ktorá svojím úsmevom straší poddaných i počas mravoučných prázdnin.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kosík na videu z afrického väzenia odpovedá Kaliňákovi

Gašpar s Kaliňákom spochybňovali pravosť vyhlásenia bývalého siskára Ľuboša Kosíka o únose prezidentovho syna. Kosík poslal video ako dôkaz.

TV

Kosík vo videohovore z afrického väzenia: Zaručte mi bezpečnosť

Bývalý siskár potvrdzuje svoju totožnosť.


Už ste čítali?