Rozprávka o Fopááá

Autor: Martina Blažeková | 2.2.2011 o 22:48 | Karma článku: 2,98 | Prečítané:  387x

     Kde bolo, tam bolo, za dvanástimi kopcami a štrnástimi riekami, tam, kde muchy končia svoju púť a otáčajú sa, je jedno krásne mestečko so štyrmi komínmi a príjemným ovzduším. Práve na tomto malebnom mieste vyrástol jeden pekný ústav, v ktorom hlavné slovo nemá kráľ a kráľovná, ale šéfka oddelenia pre styk s poddanými.     

   Táto šéfka, na dnes ju volajme „Fopááá“, ako šéfka vyššie spomínaného oddelenia, priamo spolupracuje s poddanými. Jej revírom sú všetky zákony a paragrafy. Jej tempo je šialené a jej protivníci sú zmätkujúci poddaní.    

  Na začiatku každej mravoučnej sezóny sa s ňou poddaní musia chtiac–nechtiac stretnúť a skontrolovať mravoučné knižočky. „Fopááá“ v tomto období chodí zvyčajne s výrazom besného psa a krvilačnej šelmy, pričom  reve ako lev na každého „pomäteného“ poddaného, ktorý zmätkujúco a so strachom v gatiach prosí „Fopááá“ o radu.

     Hmlisto si spomínam na „Fopííín“ dračí úsmev, keď s radosťou v srdci a pokojom na duši navrieskala na nevinného poddaného a s hurónskym pokrikom ho ťahajúc za uši po podlahe vytiahla z kancelárie na chodbu.

     Najhoršie na tom všetkom je, že oddelenie, ktoré má pod pazúrom, teda oddelenie pre styk s poddanými, je po jedálni najnavštevovanejšie oddelenie v ústave. Niet poddaného, ktorý by nemusel prejsť jej dračím dychom. Jej povesť prekonáva i dejinnými udalosťami obsiatu  tetu z držhubného oddelenia, ktorej výsadou sú pravidelné letecké dni nie len u nás v ústave, ale i v ústave v Paštikárni.

     Jedno je však isté. „Fopááá“ sa stáva, respektíve už sa stala žijúcou legendou. Osobou opantanou mýtami a tragikomickými historkami. Osobou, ktorej tieň straší i Chucka Norrisa. A nakoniec osobou, ktorá svojím úsmevom straší poddaných i počas mravoučných prázdnin.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polícia zasahovala u kotlebovcov, prehľadala Mizíkovu kanceláriu

Poslanec je obvinený z extrémistických trestných činov.

Spúšťame Sľuby.sme.sk. Skontrolujeme (ne)splnené sľuby politikov

SME bude sledovať záväzky politikov, strán, úradov aj organizácií.

DOMOV

Areál bývalej nemocnice na Patrónke získal Eset

Softvérová firma dala za pozemok vyše 26 miliónov eur.


Už ste čítali?