Len aby ticho nebolo...

Autor: Martina Blažeková | 21.3.2011 o 0:09 | (upravené 21.3.2011 o 0:26) Karma článku: 3,74 | Prečítané:  313x

Poznáte to, máte plno otázok a snažíte sa ich položiť všetky. Hoci aj všetky naraz a predsa jednu po druhej. Postupne. Postupne ako sa sadí zelenina semienko vedľa semienka. Neustále na niečo myslíme a neustále chceme niečo dosiahnuť. Objavujeme, učíme sa a hľadáme odpovede. Plno otázok a niekedy tak málo odpovedí.

 

Sadnete si a čakáte. Otázky sú položené a vy čakáte, kedy ich niekto odpovie. A najlepšie, ak odpovie len k vášmu prospechu. Otázky a otázniky. (?????) Ani slúchadla na ušiach vám nezabránia vytvárať stále nové rébusy.

Prečo som sa narodil? Čo je vlastne relatívne? Prečo mi neodpisuješ? Nemáš ma rád? Ľúbiš ma? Som ešte dieťa? Zaľúbim sa niekedy? Stretneme sa ešte? Chýbam ti? Si šťastný? Ako je možné, že chodíme vzpriamene, ale vzpriamene nemyslíme? ...

Chodíme a pýtame sa. Jednoduché otázky, ale aj tie zložité. A niekedy odpoveď nepríde. Nechajú nás čakať. Slová plynú a zabíjame ticho. Bože, len aby nebolo ticho! Keď už nie je čo povedať a všetky otázky sme položili, tak aspoň kričme. Aaaaaaaaaaaaaaa! Počujete? Žiadne ticho! Kričím! Ja kričím z mosta! Aaaaaaaaaa! A keď hlas pominie hľadáme odpovede. Prečo som kričal? Prečo z mosta? Len, aby ticho nebolo.

A my a celý náš svet tak žalostne potrebujeme ticho. Naučil ma to jeden môj priateľ, ktorý je majster v ignorovaní otázok. Položíte otázku a ostane ticho. Vraj odpoveď si nájdem aj sama. Nie som však veštkyňa ani jasnovidka! Kde ju nájdem? A zas ticho...

Môj priateľ mlčí. Často mlčí. Možno to robí schválne, pretože ho unavujem. A možno ma chce naučiť, že v tichu nájdeme tie najväčšie odpovede. Ale ja, vy, my a celý svet chodíme kričať z mosta. Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa! Len, aby ticho nebolo. A tak nám mnohé veci unikajú a mnohé odpovede strácame. Chaos. A v ušiach nám stále niečo znie. Len, aby ticho nebolo. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Danko zatiaľ nepovedal, ako ďalej, krízu budú riešiť v piatok

Predseda SNS vraj esemeskou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu. Matečná potvrdila, že nepríde.

DOMOV

Soták nie je jediným podnikateľom, ktorý zachraňoval politikov

Podnikateľ sa k školstvu vyjadrovať nechce.

KOMENTÁRE

Spotený Plavčan, Kysučan v maskáčoch. To je výsmech

Pričasto sa na úvod diskusie dozvieme, že niekto ráčkuje.


Už ste čítali?