Pán Alzheimer nechoďte mi do vzťahu

Autor: Martina Blažeková | 11.5.2011 o 11:34 | Karma článku: 3,63 | Prečítané:  488x

Alebo minulosť, ktorá nebude mať adresáta Úžasný jarný deň. Len tak sa posadiť do trávy, tvár nastaviť oblohe a nechať sa láskať jarným vánkom. Cítiť vôňu kvetov, stromov, trávy. Vôňu, ktorá dodáva život. Vôňu, ktorá dokáže zázraky aj s tým najzatvrdnutejším či najsmutnejším srdcom.

 

Premýšľam. V živote stretávame veľa ľudí. Niektorých si všimneme zbežne, niektorí nám niečo dajú, niektorým zasa dáme niečo my a sú tu i takí, ktorí nás okúzlia silne a dlho. A potom ich odchod spôsobuje hlboké rany.

Niekto múdri raz povedal, že ak sa prestane vo vzťahu komunikovať, vzťah sa nerozvíja a už vzniknuté spojovacie laná sa rozpadnú.

Mám tušenie, že je to ako pri Alzheimerovej chorobe. Aj pri nej človek zabúda. Vytrácajú sa mu spojivá medzi neurónmi a tie už spolu nevedia komunikovať. Umierajú.

Tak je to aj s nami ľuďmi. Priatelia sa často opúšťajú. Nemyslím náročky, ale vtedy, keď sa ich životné cesty prirodzené rozídu. Je zbytočné sa pýtať: „Zavolať? Nezavolať? Zavolať? Nezavolať?“, pretože ak to nespravím tu a teraz možno ani ten na druhej strane to nespraví a celý vzťah sa naruší.

Komunikácia alebo malý náznak záujmu o druhého človeka dokážu oživiť takmer zničené. Lebo ak ona vymizne, tak vymizne vzťah. Najlepší priateľ sa stane cudzím človekom a dobré spomienky ostanú len do nenávratna hodenými príhodami. Všetko bude temné a smutné. Už sa vzťah nebude podobať na jarnú rozkvitnutú lúku, kde kvety a včely žijú vo vzájomnej symbióze. Bude to ako pustatina, kde sa kanáliky privádzajúce vlahu vzoprú a vysušia zem.

Spoločné hlášky, zážitky, šibalstvá, nehody,... všetko bude minulosťou, ktorá nebude mať adresáta. Prestať komunikovať s priateľom je ako priniesť Alzheimera do vzťahu. A každá choroba spôsobuje bolesť a tie najvážnejšie aj to najhoršie - smrť. Ťažkú vyprahnutú a smutnú smrť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Danko zatiaľ nepovedal, ako ďalej, krízu budú riešiť v piatok

Predseda SNS vraj esemeskou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu. Matečná potvrdila, že nepríde.

DOMOV

Soták nie je jediným podnikateľom, ktorý zachraňoval politikov

Podnikateľ sa k školstvu vyjadrovať nechce.

KOMENTÁRE

Spotený Plavčan, Kysučan v maskáčoch. To je výsmech

Pričasto sa na úvod diskusie dozvieme, že niekto ráčkuje.


Už ste čítali?