Bude z neho spievajúci lekár?

Autor: Martina Blažeková | 24.7.2011 o 11:45 | (upravené 24.7.2011 o 11:58) Karma článku: 2,57 | Prečítané:  542x

Spieva dokona i na matematike!     Skončila sa omša a z kostola sa vyrútil trendový chlapec s úsmevom na perách. Šestnásť ročný Karol Sruban z Turzovky práve odohral pár piesni s mládežníckym kostolným zborom.

To, že stretnutie bude úsmevné a uvoľnené svedčí jeho charakteristika: „Som mladý, krásny a pobláznený chlapec,“ s neuveriteľnou ľahkosťou a smiechom začína o sebe svoje rozprávanie. „Spieval som už v perinke. Všetci o mne vedeli, že budem veľká hviezda,“ upresňuje svoje spevácke začiatky.

Karol sa nevychvaľuje zbytočne. „Začal som spievať doma na balkóne. Bolo to pre moje babky susedky, ktoré sedávali na lavičkách,“ nadľahčuje situáciu talentovaný mladý spevák.

Karol začal pod vedením pani vychovávateľky Jany Maďariovej v detskom folklórnom súbore Bukovinka, keď mal osem rokov. V speve ľudových piesní bol úspešný o čom svedčia jeho viaceré ocenenia. Neskôr sa presadil v speváckej súťaži Turzovka hľadá Superstár, kde skončil na 2. mieste, následne získal 1. miesto na Beskydskej Hviezdičke. Tam začala jeho spolupráca s jedným z finalistov Superstar Petrom Bažíkom. Aj vďaka Petrovi získal 3. miesto na súťaži Čadca Popstar a 1. miesto v Kysuckej Superstar.

Jeho rodičia sú naňho právom pyšní a vo všetkom ho podporujú. Stáli pri ňom aj v súťaži Česko-Slovenská Superstar. „Chcel som skúsiť niečo nové a ukázať sa svetu. Zviditeľniť sa. Odborná porota ma však po 10-tich sekundách zastavila,“ rozpráva o svojom zážitku a dodáva: „Je to iba o sympatiách, výzore a prvom dojme.“ Avšak mladý popstárista na Superstar nezanevrel. Aj napriek neúspechu sa súťaže chce zúčastniť znova a dokázať svetu, že na to má.

 

Minúta 1:05 - Karolova vlastná skladba

 

 

Okrem spevu sa venuje športu. Má veľmi rád futbal, hokej, florbal či korčuľovanie, chatovanie. Ale nad všetkým víťazí spev. „Keď spievam dáva mi to veľa energie, vyjadrujem svoje pocity,“ s úprimnosťou v hlase prezrádza svoje opojenie hudbou. „Spievam dokonca aj na matematike!“ ihneď s odľahčením dodáva.

Jeho vzorom je Tobias Sammet ako o ňom Karol hovorí: „Má skvelé výšky. Málokto ich vie vytiahnuť.“ So slovenských interpretov sa mu najviac pozdávajú skupiny ako: Zoči Voči, Iné Kafe, Metropolis, Horkýže Slíže, Slobodná Európa, ale aj turzovská skupina MAD FREQUENCY. Medzi jeho zahraničné jednoty určite patrí Edguy Avantasia.

V hudbe sa nevenuje iba spevu. Vďaka Petrovi Bažíkovi začal hrať na gitare. „Mama ma od šiestej triedy prehovárala, aby som sa učil na gitare. Neskôr ma presviedčal aj Peťo. Tak som nakoniec privolil. Peter mi dal základy nie len hry na gitare, ale i to ako precítiť pieseň. Som mu za to naozaj vďačný.“

Síce Karol obľubuje metal a punk, nie je z neho tvrdá skala bez citov. Viackrát sa počas stretnutia zastavil a rozprával o vďačnosti, ktorú cíti k rodičom, ale i jeho priateľke. Uvedomuje si, že všetko čo dosiahol je vďaka podpore, ktorú od nich cíti.

Teraz sa Karol venuje prevažne škole, no na hudbu nikdy nezabúda. Keď mu príde spevácka slina napíše si aj vlastný text. V budúcnosti by chcel študovať medicínu, pretože hudobný chlebíček je na Slovenskú neistá práca, no istá radosť.

My sa už teraz tešíme na usmievavého a spevavého pána doktora a držíme mu palce, aby sa mu splnili vytýčené ciele.

 

počas súťaže Supertrieda

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Danko zatiaľ nepovedal, ako ďalej, krízu budú riešiť v piatok

Predseda SNS vraj esemeskou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu. Matečná potvrdila, že nepríde.

DOMOV

Soták nie je jediným podnikateľom, ktorý zachraňoval politikov

Podnikateľ sa k školstvu vyjadrovať nechce.

KOMENTÁRE

Spotený Plavčan, Kysučan v maskáčoch. To je výsmech

Pričasto sa na úvod diskusie dozvieme, že niekto ráčkuje.


Už ste čítali?