Homosexuáli vs. Cirkev

Autor: Martina Blažeková | 23.11.2011 o 20:00 | (upravené 23.11.2011 o 20:06) Karma článku: 4,91 | Prečítané:  524x

Televízia Markíza dnes večer v relácií Modré z neba  uvedie príbeh, v ktorom vystúpia dve dievčatá, ktoré sú v lesbickom vzťahu. Láska dvoch žien a rovnako láska dvoch mužov je háklivá téma. Niektorí ľudia to nechápu, iní sa tvária, že to nevidia a ďalší to berú ako normálnu vec.

Vďaka tejto skutočnosti sa na internete rozbehla živá diskusia. Tí, čo sú za verzus tí, čo sú proti. Či už na facebookovskej stránke Modrého z neba ako i na portáli markíza.sk to vrie.

Ako inak, aj pri tejto téme sa mnohí chytili Boha, Cirkvi a začali na ňu nadávať vo svojej nevedomosti. Mnohí píšu, že Boh odsudzuje homosexuálov, že katolíci sú hlupáci vo svojej naivite, že Boh je imaginárna postavička, a že to už konečne máme pochopiť...

Ale čo máme pochopiť? My to chápeme. Katolícke učenie neobsahuje nič, za čo by sme sa mali hanbiť, ako často rozpráva môj priateľ. Tak je to i v prípade homosexuálov. Aj na nich Cirkev pamätá.

Učenie Katolíckej cirkvi síce homosexuálne vzťahy neschvaľuje, ale na druhej strane sa v  jej učení sa píše (KKC, 2358): „Nemalý počet mužov a žien má hlboko zakorenené homosexuálne sklony. Táto objektívne nezriadená náklonnosť je pre väčšinu z nich skúškou. TREBA ICH PRIJÍMAŤ S ÚCTOU, SÚCITOM A JEMNOCITOM A VYHÝBAŤ SA AKÉMUKOĽVEK NÁZNAKU NESPRAVODLIVEJ DISKRIMINÁCIE VOČI NIM. Aj tieto osoby sú povolané plniť vo svojom živote Božiu vôľu a, ak sú kresťanmi, spájať s Pánovou obetou na kríži ťažkosti, s ktorými sa môžu stretnúť v dôsledku svojho stavu.“

Ako jasne vidno Cirkev, teda ani Boh NEODSUDZUJE homosexuála. Cirkev neodsudzuje žiadneho človeka. Všetci sme si rovní, všetci si zasluhujeme rovnakú úctu. Všetkých Boh rovnako miluje.

Veriaci by mali toto učenie poznať. Pre neveriacich je to rozšírenie všeobecného rozhľadu a zistenie, že Cirkev nie je len tá, čo prenasleduje v temnom stredoveku. Ale, že je to aj tá, ktorá miluje každého bez rozdielu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Danko zatiaľ nepovedal, ako ďalej, krízu budú riešiť v piatok

Predseda SNS vraj esemeskou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu. Matečná potvrdila, že nepríde.

DOMOV

Soták nie je jediným podnikateľom, ktorý zachraňoval politikov

Podnikateľ sa k školstvu vyjadrovať nechce.

KOMENTÁRE

Spotený Plavčan, Kysučan v maskáčoch. To je výsmech

Pričasto sa na úvod diskusie dozvieme, že niekto ráčkuje.


Už ste čítali?