Ako som sa prebudila z anestézie

Autor: Martina Blažeková | 24.4.2012 o 11:17 | Karma článku: 9,78 | Prečítané:  356x

A tak sa to stalo. Mladý muž v zelenom sľúbil, že sa mi bude snívať o tancujúcich sporo odetých mládencoch na pláži. Na moje želanie primieša aj vetrík, ktorý im palmové sukienky zľahka nadnesie. Všetci sa budú jednotne vlniť okolo mňa a ja zabudnem, že práve ležím na operačnom stole. S dôverčivosťou dieťaťa som súhlasila. Veď iní si za takéto zážitky musia priplácať a ja to budem mať zdarma.

 

Dostavil sa sľúbený deň. Na začiatku prišiel mladý muž s úsmevom a pôvabnou zelenou čapicou na hlave. Nemal palmovú sukienku. Jediný sporo odetý človek som tam bola ja. „Asi to tak začína vždy,“ tvrdil mi hlas v hlave. Pamätám si len, že všetko bolo prehnane čisté a zladené do zelena. A potom už len „puk“ a nič.

Zrazu som mala pocit, že sa zobúdzam z príjemného spánku. Len občasné hlasy mi ničili moju predstavu. Z ničoho nič som nahlas povedala: „Môžem vám pomôcť?“ Otvorila som oči a tam stál on. Stál nadomnou, kukal na mňa a na tvári mal bez pochýb najväčší úsmev aký som v doterajšom živote videla. „Že by toto boli tí sľúbení tanečníci v palmových sukniach?“

Tvár ako anjel mal,

nežne na mňa pozeral.

Jemnou svojou rukou,

infúziu mi zavádzal.

Razom sa vo mne prebudilo básnické črevo. Stále som tomu úsmevu nemohla uveriť, tak som sa pozrela aj do druhej strany. A tam? Ľaľa, ďalší mladý muž. Sedel vedľa mňa akoby chcel povedať: „Pozri, aký som vyrysovaný!“ A ja som veru pozerala. Síce sa samovoľne vlnil ako oceán, ale pozerala som sa. Blažený úsmev na mojej duši prerazil aj navonok.

Toľké to šťastie! Dvaja mládenci a ja. Raj na zemi. Ani palmy a pláž nebolo treba. Jeden s úsmevom ako reprezentant dentálnej hygieny a druhý - vyrysovaný bodybuilder. „Čím so si to zaslúžila?“ behalo mi hlavou. Lepšie ako mi sľubovali. Miesto sna, mi dopriali realitu.

PS: Ďakujem lekárom a sestrám z Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku z neurochirurgického oddelenia za starostlivosť. A študentom urgentnej medicíny za príjemné prebudenie :)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Danko zatiaľ nepovedal, ako ďalej, krízu budú riešiť v piatok

Predseda SNS vraj esemeskou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu. Matečná potvrdila, že nepríde.

DOMOV

Soták nie je jediným podnikateľom, ktorý zachraňoval politikov

Podnikateľ sa k školstvu vyjadrovať nechce.

KOMENTÁRE

Spotený Plavčan, Kysučan v maskáčoch. To je výsmech

Pričasto sa na úvod diskusie dozvieme, že niekto ráčkuje.


Už ste čítali?